Budynki mieszkalne w Solenicy

Dokonaliśmy odłączenia trzech budynków mieszkalnych w Gminie Solenice od instalacji ciepłowni do instalacji kotłowni na biomasę w piwnicach poszczególnych obiektów. Naszym zamiarem było nie tylko zapewnić niezawodny i ekologiczny sposób ogrzewania, ale również zapewnić oszczędności. I to się powiodło!

Stan pierwotny

Dostarczanie ciepła na terenie gminy odbywało się za pośrednictwem centralnego źródła na paliwa stałe. Poprzez zmianę średnic rur kotłowni i sieci, występowały wysokie straty ciepła, które powodowały, że dla wielu mieszkańców, opłaty za ciepło były zbyt wysokie. Powodowało to również brak zaufania do centralnego systemu dystrybucji ciepła.

Stan pierwotny

Nowe rozwiązanie od firmy IVORY Energy

System dostarczania ciepła z centralnej sieci w sposób mało efektywny, zastąpiliśmy domowymi kotłowniami, w których spala się pellet drewniany, które umieściliśmy w nieużywanych piwnicach poszczególnych budynków. Powstały w ten sposób trzy identyczne domowe kotłownie, których głównym elementem są nowoczesne kotły na pellet o wydajności 2 x 50 kW i magazyn paliwa o pojemności 6 ton, które można uzupełniać z zewnątrz przy użyciu certyfikowanej, nowoczesnej cysterny.  Nasze rozwiązanie obejmowało rozwiązania technologiczne, projekt, sfinansowanie i obsługę domowych kotłowni. 

Nowe rozwiązanie od firmy IVORY Energy

Oszczędności

Ceny ciepła dla mieszkańców obniżyły się dzięki rozwiązaniom IVORY Energy średnio o 40 %, bez jakichkolwiek inwestycji ze strony spółdzielni.

Oszczędności

TIŠTĚNÁ VERZE

Przykładowe studium do wglądu.
Pobierz

KORZYŚCI Z NASZYCH REALIZACJI

300 kW

Wydajność zainstalowanego źródła

1600 GJ

Roczna ilość dostarczonego ciepła

37 %

Oszczędność środków w porównaniu do poprzedniego rozwiązania

3000000

Powyżej inwestycje finansowane przez IVORY Energy

SVJ Solenice - po rekonstrukci2.JPG
„Oszczędność wyniosła prawie 40% w stosunku do poprzedniego rozwiązania, o kotłowni w piwnicy praktycznie zapomnieliśmy, zapasy paliwa szacowane są na ponad miesiąc. „
Jaromír Vápeník
prezes Spółdzielni Mieszkaniowej

ZAINTERESOWAŁO PAŃSTWA NASZE ROZWIĄZANIE?

Z pewnością mają Państwo pytania. Jesteśmy na nie przygotowani, więc prosimy o kontakt pisemny lub telefoniczny. Jesteśmy tutaj dla Was.